AnaSayfa

Arşive kalkan sergilerinize, sayfanın üst kısmındaki 'ARAMA' motoru ile ulaşabilirsiniz.

KATEGORİLER
 
 
Gri Sergi Salonu Turkuaz Sergi Salonu Turuncu Sergi Salonu Mavi Sergi Salonu
Özgeçmiş

Dora Günel

 

Fotografa 1978 yılında AFSAD’a katılarak başladı. Fotografları ilk defa “Türkiye’de Kadın” isimli sergide yer aldı. AFSAD Yönetim Kurulu’nda görev aldı. Fotograf Vakfı Kurucularından. AFSAD ve İFSAK Onur Üyesi.

 

AFSAD’da “Ankara” ve “Denizi Yaşayanlar” adlı belgesel fotoğraf projelerine katıldı. 

 

1995’de Birikimler sergisini açtı. 

 

Fotoğrafevi, Afsad, İfsak, Artlens, Fotoğraf Vakfı, YTÜ, İTÜ gibi kurumlarda belgesel fotoğraf atölyeleri gerçekleştirdi. 

 

Büyük Marmara Depreminde Dayanışma Gönüllüleri ve Enfants du Monde grubu ile düzenlenen Fotoğrafçı Çocuklar atölyesinin tüm çalışmalarında görev aldı. 

 

Kemal Cengizkan ile birlikte İçkalpakçı Çıkmazı- Bir Sokağın Monografisi adlı çalışmayı gerçekleştirdi. Bu çalışma Fotoğraf Vakfı Yayınları tarafından 2002 yılında yayınlandı.

 

Kadırga: Müseccel Marka isimli çalışmayı yaptı.

 

Annesinin ölümünden yola çıkarak Doğum, Yaşam, Alzheimer, Ölüm isimli projeyi gerçekleştirdi. 

 

Sosyolog Gülay Kayacan ile yaptığı Güz Gülleri adlı çalışma 2008 yılında İstanbul ve Çanakkale’de, 2017 yılında Ankara ve İstanbul’da, 2018 yılında da İzmir’de sergilendi. 

 

Modern hayatın profesyonel iş ortamı ve gündelik hayattaki izlerini incelediği “UNVAN-SIZ” isimli fotoğraf albümü Mayıs 2012’de ESPAS yayınları tarafından yayınlandı. Sergisi de Eylül 2012’de Mimarlar Odası Sergi Salonunda izlenime sunuldu.

 

Son çalışmalarından “Aşkın ve Gölgelerin Kadınları” adlı çalışmasının bir bölümü Mayıs 2017’de “İZ” Dergisinin 54. sayısında yayınlandı ve İFSAK Fotoğraf Günleri çerçevesinde 1-30 Kasım 2018 tarihleri arasında İstanbul’da sergilendi. Ardından Kuşadası KUAKMER’de 7 Aralık 2018/ 5 Ocak 2019 tarihleri arasında gösterime sunuldu. Bu çalışmanın bir de videosu aynı zamanda gösterime sunuldu. Kitap olarak da hazırlık aşamasında.

 

İngiltere’de Birlikte Yaşam üzerine “Ötekinin Gölgesi” adlı bir fotoröportaj yaptı, sergi ve kitap hazırlığı aşamasında.

 

Birgi’ye yerleştikten sonra Birgi üzerine bir çalışma yaptı. Buna paralel olarak da “Çalışan Kadın” projesini hazırlamakta.


Sergi Ziyaretçi Sayısı:753

X-Hall SANAL SANAT GALERİSİ
Yayın Kurulu adına İmtiyaz Sahibi
Ş.Uğur OKÇU


Avukat / Lawyer Ayşe OKÇU
Fotoğrafya X-HALL Logo Kullanım Kılavuzu
Sayfa Tasarım - Uygulama
Özlem Gün Bingöl & AdaNET
 
 
Fotoğrafya Galeri IşıkÇiz Instagram e-posta